Február 2024

PROGRAM KULTÚRNYCH PODUJATÍ
FEBRUÁR 2024

sobota
10.2.

19:00

Filmové premietanie Hory a mesto

FLY SPITI

(Belgicko, 56 min, 2020, r. Benoit Delfosse)
Dvaja skúsení paraglajdisti, Thomas de Dorlodot a Horacio Llorens, sa na padákoch rozhodnú preskúmať Údolie Spiti v indických Himalájach. Ich túžbou je zistiť, prečo sa ešte nikto nepokúsil v týchto horách lietať.

Vstupné: 2 €

streda
14.2.

19:00

Čajový večer

JAZMÍNOVÉ DRAČIE PERLY – MOLI TAI MU LONG ZHU

Čínsky nový rok v znamení dreveného Draka privítame nádherným luxusným zeleným čajom, ktorý v názve nesie Draka. Ide o ručne spracovaný zelený čaj, jeho vrcholové lístky sú stočené do guličiek. Čaj je dochutený jazmínovým kvetom, ktorý vo výslednej chuti čajového nálevu podčiarkne chuť kvalitného zeleného čaju. Čajový nálev chutí sladko a prevažujú v ňom skôr kvetinové tóny. Okrem ochutnávky čaju si porozprávame a premietneme o čínskych tradíciách a oslavách nového roka, ako i o symbolike znamení čínskeho horoskopu.

Vstupné: 5 €

piatok
16.2.

19:00

Filmové premietanie Hory a mesto

ANIAKCHAK

(USA, 25 min, 2019, réžia r. Forest Woodward, Graham Zimmerman)
Mladomanželia Graham Zimmerman a Shannon McDowell, obaja profesionálni športovci, sa vydajú zažiť spoločné dobrodružstvo do prírodnej rezervácie Aniakchak na Aljaške, najodľahlejšej a najmenej navštevovanej časti tohto národného parku.

Vstupné 2 € 

streda
21.2.

19:00

poetický večer

… A TIE HVIEZDY NA OBLOHE, A TIE ŠTÍTY POD NIMI

Poetický večer so Žofiou Fridrichovou, autorkou knihy Ešte stále snehy na Gerlachu. Program sa koná pri príležitosti aktuálne prebiehajúceho maliarskeho sympózia Poézia v maľbe Tatier. Večer moderuje Zuzana Šimová.

Vstupné: 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

sobota
24.2.

19:00

literárny večer so zábavou a poučením

STARÉ BÁJE TATRANSKÉ

Príďte si vypočuť známe i neznáme tatranské báje a povesti. Úspešný program U Vlka pokračuje výberom najobľúbenejších príbehov, kde sú hlavnými postavami najmä zvieratá, ale i ľudia, rastliny, víly, trpaslíci, vodníci či draci. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.

Vstupné: 4 €  (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

štvrtok
29.2.

19:00

Čajový večer

BIELY SNEŽNÝ DRAK – BAI XUE LONG

Pozývame vás na spoločné popíjanie a ochutnávku jedného z našich bielych čajov, ktorý v názve tiež nesie Draka. Ochutnáme nádherne spracovaný biely čaj s intenzívnou sladkasto-bylinnou vôňou. Žltkastý iskrivý nálev vonia po ovocí a bylinkách, jeho chuť je výrazná, sladká, ušľachtilo a jemne trpkastá.

Vstupné: 4 €

1. – 29.2.

10:00 – 18:00

výstava

BYTOSTI-OBJEKTY-DEJE
Budáčová-Hrčková

Vystavené BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE majú potešiť, zabaviť a vytvoriť príjemnú atmosféru a náladu v priestore, v ktorom sa nachádzajú.
Kurátorky výstavy: Fridrichová, Bokníková, Šimová.
Spolupráca: Balážová – Balážová.
Ste srdečne vítaní každý deň v čase od 10:00 do 18:00.

Vstupné dobrovoľné
(Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)