PROGRAM PODUJATÍ U VLKA V JÚNI

Srdečne vás pozývame do Kaviarne a čajovne U Vlka na júnové kultúrne podujatia.
Vo štvrtok 6. 6. sa v rozhovore a premietaní vrátime k Festivalu dobrého filmu, ktorý sa konal  počas desiatich májových dní. V rámci premietaní Hory a mesto uvedieme v sobotu 15. 6. lezecký film zo série Reel Rock 18 s názvom YEAH, BUDDY. Na jún sme pripravili dva čajové večery – v piatok 14.6. budeme ochutnávať Darjeeling a v utorok 25.6. puerh Malá zelená mandarínka. V stredu 19. júna a nasledujúcu stredu 26. júna sa uskutočnia programy venované maliarskemu sympóziu POÉZIA V MAĽBE TATIER – JAR.  V piatok 21.6. sa opäť stretneme pri obľúbenom programe ŽABKA KRÁĽOVNÁ – STARÉ BÁJE TATRANSKÉ. Posledným programom mesiaca bude program venovaný sklu Čarovné sklíčko III. – Anna Budáčová porozpráva o svojej láske k sklu a vitrážam.
Počas celého mesiaca vás pozývame i na výstavu BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková.
Bližšie informácie o aktuálnom programe nájdete TU.
Pre rezervácie a informácie volajte alebo píšte sms na 0908.704412. Tešíme sa na stretnutie s vami U Vlka!

štvrtok 6. 6. 2024, 19:00
rozhovor a filmové premietanie
ŠTYRI POHĽADY NA DVE VECI. FESTIVAL DOBRÉHO FILMU, Ochota – Odvaha – Radosť zo života, máj 2024
Rozhovor o dvoch veciach festivalu – o zámere a o výsledkoch. Rozprávajú sa Natália Bokníková – riaditeľka a organizátorka festivalu; Žofia Fridrichová – účinkujúca ako hosť festivalu; Ivana Figová – organizátorka festivalu; Zuzana Šimová – organizátorka festivalu a moderátorka.
1. časť – repríza – premietanie filmu Pavla Barabáša NAHÉ SVETY o posledných prírodných kmeňových spoločenstvách žijúcich v neprístupných oblastiach sveta, uchovávajúcich prastaré tajomstvá o tom, ako udržať krehkú harmóniu prírody na Zemi.
p r e s t á v k a
2. časť – rozhovor o Festivale dobrého filmu
Vstupné 4 €

piatok 14. 6. 2024, 19:00
čajový večer
DARJEELING PUTTABONG FF-FTGFOP1
Ochutnávka prvotriedneho vysokohorského čaju darjeeling zo skorého jarného zberu (first flush). Čajový lístok má veľký podiel vrcholových lístkov, s nálevom vyváženej plnej sladkastej kvetinovej chuti, s mierne korenistým dozvukom.
Vstupné 4 €

sobota 15. 6. 2024, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
REEL ROCK 18: YEAH, BUDDY! (USA, 28 min, 2024, r. Josh Lowell)
Mladá austrálska lezkyňa Angie Scarth-Johnson sa spojí so skúsenou horolezkyňou Hazel Findlay, aby objavili najlepšie deep-water lezecké cesty na Malorke.
Vstupné 2 €

streda 19. 6. 2024, 19:00
rozprávanie o tvorbe
MALIARSKE SYMPÓZIUM POÉZIA V MAĽBE TATIER  – JAR
Účastníci i lektori jarného maliarskeho sympózia Poézia v maľbe Tatier, ktoré sa konalo na prelome mája a júna v Starom Smokovci, porozprávajú o svojich zážitkoch a skúsenostiach s maľbou a poéziou.
Vstupné 2 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

piatok 21. 6. 2024, 19:00
literárny večer so zábavou a poučením
ŽABKA KRÁĽOVNÁ – STARÉ BÁJE TATRANSKÉ
Príďte si vypočuť známe i neznáme tatranské báje a povesti. Úspešný program U Vlka pokračuje výberom najobľúbenejších príbehov, v ktorých sú hlavnými postavami najmä zvieratá, ale i ľudia, rastliny, víly, trpaslíci, vodníci či draci. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.
Vstupné 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

utorok 25. 6. 2024, 19:00
čajový večer
MALÁ ZELENÁ MANDARÍNKA – XIAO QING GAN 2009
Ochutnávka zaujímavého tmavého sypaného pu-erhu, ktorý sa necháva dozrieť v mandarínkovej kôre zo špeciálnej zelenej mandarínky, čím sa prirodzená voňavá ovocná aróma a osviežujúca chuť mandarínky prenesie na čajové lístky. Čaj má hutný svetločervený nálev, sladkasto svieži, nesie v sebe kombináciu sladkosti, jemnej horkosti a osviežujúcej citrusovej arómy.
Vstupné 5 €

streda 26. 6. 2024, 19:00
rozprávanie o tvorbe
MALIARSKE SYMPÓZIUM POÉZIA V MAĽBE TATIER – JAR
Účastníci i lektori jarného maliarskeho sympózia Poézia v maľbe Tatier, ktoré sa konalo na prelome mája a júna v Starom Smokovci, porozprávajú o svojich zážitkoch a skúsenostiach s maľbou a poéziou.
Vstupné 2 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

nedeľa 30. 6. 2024, 19:00
rozprávanie
ČAROVNÉ SKLÍČKO III.
Anna Budáčová sa venuje tvorbe vitráží, vinutých perál a sklenených ozdôb. Vo svojom rozprávaní nás prevedie čarovnou krajinou skla.
Vstupné 3 €

1. – 30. 6. 2024, 10:00-18:00
Výstava
BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková
Vystavené BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE majú potešiť, zabaviť a vytvoriť príjemnú atmosféru a náladu v priestore, v ktorom sa nachádzajú. Kurátorky výstavy: Fridrichová, Bokníková, Šimová. Spolupráca: Balážová – Balážová. Ste srdečne vítaní.
Vstupné dobrovoľné (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)