PROGRAM PODUJATÍ U VLKA V JÚLI

Srdečne vás pozývame do Kaviarne a čajovne U Vlka na júlové kultúrne podujatia.
V piatok 5. 7. uvedieme v rámci premietaní Hory a mesto film JAVARI o ceste za domorodcami do brazílskej džungle, ďalší film DOTYKY SLOVENSKÉHO RAJA premietneme v piatok 12.7. V sobotu 6.7. Zuna Vesan Kozánková, autorka knihy MÚDROSŤ STROMU, porozpráva a premietne o tejto svojej najnovšej knihe, i o svojej ceste do Číny. Na júl sme opäť pripravili dva čajové večery – v utorok 9.7. budeme ochutnávať vysokohorský  taiwanský oolong A LI SHAN RUAN ZHI a v sobotu 20.7. zelený jazmínová čaj BI TAN PIAO XUE. V piatok 19.7. sa uskutoční program opäť venovaný knihe – najnovšej publikácii Vydavateľstva IB Vysoké Tatry OD OHNÍSK A KOLÍB PO TATRANSKÉ OSADY. V nedeľu 21.7. sa uskutoční už 4. diel programu ČAROVNÉ SKLÍČKO. V sobotu 27.7. sa opäť stretneme pri obľúbenom programe ŽABKA KRÁĽOVNÁ – STARÉ BÁJE TATRANSKÉ IV. Posledným programom mesiaca bude repríza programu JIŘÍ WOLKER – LÁSKA K PRÍRODE – SOCIÁLNY CIT – POÉZIA ĽUDSKOSTI.
Počas celého mesiaca vás pozývame i na výstavu BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková.
Bližšie informácie o aktuálnom programe nájdete TU.
Pre rezervácie a informácie volajte alebo píšte sms na 0908.704412. Tešíme sa na stretnutie s vami U Vlka!

piatok 5. 7. 2024, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
JAVARI (ČR, 53 min, 2023, r. Miroslav Haluza)
Dobrodružný expedičný film o návrate dvoch priateľov k indiánskemu kmeňu Matsés, žijúcom v hlbinách Amazónie, na peruánsko- brazílskej hranici pri rieke Javari. Je to jedna z najodľahlejších a najmenej prebádaných oblastí našej planéty.
Vstupné 2 €

sobota 6. 7. 2024, 19:00
rozprávanie a premietanie
MÚDROSŤ STROMU
Autorka knihy Múdrosť stromu Zuna Vesan Kozánková porozpráva o prepájaní taoistickej filozofie so životom stromov a o tom, ako a prečo napísala túto knihu. Súčasťou programu bude i premietanie a rozprávanie o ceste do Číny.
Vstupné 3 €

utorok 9. 7. 2024, 19:00
čajový večer
A LI SHAN RUAN ZHI
Čajový večer venovaný ochutnávke vysokohorského taiwanského oolongu A LI SHAN RUAN ZHI, ktorý sa pestuje v čajových záhradách v pohorí Ali Shan vo výške až 1300 m.n.m.. Čaj má sviežu kvetinovú vôňu a hustú plnú chuť pripomínajúcu ovocie.
Vstupné 5 €

piatok 12. 7. 2024, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
DOTYKY SLOVENSKÉHO RAJA (Slovensko, 28 min, 2023, r. Vladimír Šifra)
Filmový dokument o nenápadnom území na východe Slovenska – Slovenskom raji. Všade vôkol len hory, voda, skala. A plynúci čas, ktorý trpezlivo zbližoval a spájal ich nepoddajnosť do tajomnej krásy. Planiny s hustými lesmi, pretkané voňavým kobercom lúk, potoky, ktoré svojou húževnatosťou rozčesali plató na množstvo horských chrbtov a dolín a vytvorili hlboké kaňony a rokliny s vodopádmi.
Vstupné 2 €

piatok 19. 7. 2024, 19:00
rozprávanie a premietanie
OD OHNÍSK A KOLÍB PO TATRANSKÉ OSADY
Rozprávanie a premietanie o najnovšej knižnej publikácii Vydavateľstva IB Vysoké Tatry, knihe OD OHNÍSK A KOLÍB PO TATRANSKÉ OSADY. Reprezentačná publikácia plná obrazového materiálu priblíži dejiny tatranských osád počnúc udalosťami, ktoré predchádzali ich vzniku, až po dnešok.
Vstupné 2 €

sobota 20. 7. 2024, 19:00
čajový večer
BI TAN PIAO XUE/SNEH PADAJÚCI NA NEFRITOVO ZELENÉ JAZIERKO
Ochutnávka vysokej triedy zeleného jazmínového čaju s poetickým názvom Sneh padajúci na nefritovo zelené jazierko. Čaj má výraznú jazmínovú vôňu s ovocno-sladkastými tónmi a veľmi príjemnú dlhotrvajúcu dochuť.
Vstupné 5 €

nedeľa 21. 7. 2024, 19:00
rozhovor
ČAROVNÉ SKLÍČKO IV.
Anna Budáčová sa venuje tvorbe vitráží, vinutých perál a sklenených ozdôb. Vo svojom rozprávaní nás prevedie čarovnou krajinou skla. Moderuje Zuzana Šimová.
Vstupné 3 €

sobota 27. 7. 2024, 19:00
literárny večer so zábavou a poučením
ŽABKA KRÁĽOVNÁ – STARÉ BÁJE TATRANSKÉ IV.
Príďte si vypočuť známe i neznáme tatranské báje a povesti. Úspešný program U Vlka pokračuje výberom najobľúbenejších príbehov, v ktorých sú hlavnými postavami najmä zvieratá, ale i ľudia, rastliny, víly, trpaslíci, vodníci či draci. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.
Vstupné 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

streda 31. 7. 2024, 19:00
poetický večer
JIŘÍ WOLKER – LÁSKA K PRÍRODE – SOCIÁLNY CIT – POÉZIA ĽUDSKOSTI
Poetický večer s tvorbou Jiřího Wolkera, ktorý vznikol v roku 2023 pri príležitosti 100. výročia jeho pobytu vo Vysokých Tatrách. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.
Vstupné 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

1. – 31. 7. 2024, 10:00-18:00
Výstava
BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková
Vystavené BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE majú potešiť, zabaviť a vytvoriť príjemnú atmosféru a náladu v priestore, v ktorom sa nachádzajú. Kurátorky výstavy: Fridrichová, Bokníková, Šimová. Spolupráca: Balážová – Balážová. Ste srdečne vítaní.
Vstupné dobrovoľné (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)