PROGRAM PODUJATÍ U VLKA VO FEBRUÁRI

Srdečne vás pozývame do Kaviarne a čajovne U Vlka na kultúrne podujatia vo februári.
V rámci premietaní Hory a mesto uvedieme dva filmy – FLY SPITI o paraglajdistoch lietajúcich v Himalájach a ANIAKCHAK – o dobrodružnej výprave na Aljašku, do odľahlej oblasti Aniakchak. Privítame i čínsky nový rok a nastupujúce znamenie vodného draka, ktorému sme venovali čajový večer s Jazmínovými dračími perlami. Druhý čajový večer mesiaca ochutnáme Bieleho snežného draka. Pripravili sme i poetický večer s názvom …A TIE HVIEZDY NA OBLOHE, A TIE ŠTÍTY POD NIMI. A uvedieme tiež ďalší diel obľúbeného programu STARÉ BÁJE TATRANSKÉ.
Počas celého mesiaca vás pozývame i na výstavu BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková.
Bližšie informácie o aktuálnom programe nájdete TU.
Pre rezervácie a informácie volajte alebo píšte sms na 0908.704412. Tešíme sa na stretnutie s vami U Vlka!

pondelok 1. 1. 2024, 19:00
čajový večer
BU LANG 2010 SHU MINI PING CHA
Nový rok privítame ochutnávkou exkluzívneho čínskeho čaju, tmavého puerhu z oblasti Bu Lang Shan v provincii Yunnan, ktorý bol zbieraný v roku 2010. Čajovníkové stromy, z ktorých pochádza, majú viac než 80 rokov. Vynikajúci puerh plnej, hlbokej a zamatovej chuti.
Vstupné 5€

streda 3. 1. 2024, 19:00
vedomostno-zábavný večer
TATRANSKÝ KVÍZ
Pozývame vás na ďalší vedomostný kvíz o Tatrách, na ktorom si môžete overiť svoje znalosti z oblasti tatranskej prírody, zabaviť sa, zasúťažiť si a aj sa opäť niečo nové o Tatrách dozvedieť. Kvíz pripravili Iveta a Katarína Bohušové z knižného Vydavateľstva IB Vysoké Tatry.
Vstupné 2 €

piatok 5. 1. 2024, 19:00
literárny večer so zábavou a poučením
STARÉ BÁJE TATRANSKÉ
Príďte si vypočuť známe i neznáme tatranské báje a povesti. Úspešný program U Vlka pokračuje výberom najobľúbenejších príbehov, kde sú hlavnými postavami nielen ľudia, ale i zvieratá, rastliny, víly, trpaslíci, vodníci či draci. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.
Vstupné 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

sobota 6. 1. 2024, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
HIMALÁJE, CHODNÍK DO NEBA (Francúzsko, 52 min, 2009, réžia Marianne Chaud)
Kenrap, 8-ročný budhistický mních, žije v kláštore Phukthal v himalájskej oblasti Zanskar. Režisérka prináša citlivý a unikátny záznam z jeho života, ako aj života mníchov v kláštore.
Vstupné 2 €

streda 17. 1. 2024, 19:00
čajový večer
TAI PING HOU KUI / NÁČELNÍK OPÍC Z HOU KENU
Pozývame vás na ochutnávku zeleného čaju Náčelník opíc z Hou Kenu, ktorý patrí medzi desať najslávnejších čínskych zelených čajov. Čaj má veľké ploché listy žiarivo zelenej farby, s nálevom orchideovej vône i chute.
Vstupné 4 €

sobota 20. 1. 2024, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
NJORD (Kanada, 48 min, 2021, r. Caroline Cote, Vincent Colliard, Arnaud Bouquet)
Caroline a Vincent sa rozhodli, že sa ako prví na svete pokúsia o zimný prechod Špicbergov. Uprostred polárnej zimy sa vydajú na dvojmesačnú 1100 km dlhú výpravu po mrazivej krajine, v ktorej sú ich hlavnými protivníkmi ľadové medvede, slabá viditeľnosť a poriadna zima.
Vstupné 2 €

1. – 31. 1. 2024, 10:00-18:00
Výstava
BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková
Vystavené BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE majú potešiť, zabaviť a vytvoriť príjemnú atmosféru a náladu v priestore, v ktorom sa nachádzajú. Kurátorky výstavy: Fridrichová, Bokníková, Šimová. Spolupráca: Balážová – Balážová. Ste srdečne vítaní.
Vstupné dobrovoľné (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)