PROGRAM PODUJATÍ U VLKA V DECEMBRI

Srdečne vás pozývame na bohaté decembrové kultúrne podujatia U Vlka. V rámci premietaní Hory a mesto uvedieme dva filmy – PRVÁ PLAVBA a S KLAVÍROM DO ZANSKARU. Počas čajových večerov ochutnáme výborný červený čaj WU YI HONG CHA. Pri rozhovore sa opäť stretneme s autorkami výstavy BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE. Pani Hurajtová príde pred sviatkami porozprávať o tradičných vianočných jedlách na Slovensku i u našich susedov. Medzi sviatkami sa vrátime k najlepším príbehom z úspešného cyklu STARÉ BÁJE TATRANSKÉ. Hosťom bude pani Sedláková z TANAP-u, porozpráva o svojich stretnutiach s tatranskými kamzíkmi. Ženská hudobná skupina La Speranza v zložení klavír, violončelo, flauta a spev nám zaspieva a zahrá vianočné i nevianočné piesne.
Počas celého mesiaca vás pozývame i na výstavu BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková.
Bližšie informácie o aktuálnom programe nájdete TU.
Pre rezervácie a informácie volajte alebo píšte sms na 0908.704412. Tešíme sa na stretnutie s vami U Vlka!

sobota 9. 12. 2023, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
Prvá plavba (USA, 77 min, 2013, r. Jillian Schlesinger)
Laura Dekker, 14-ročná jachtárka, zachytáva kamerou svoju dvojročnú plavbu v snahe stať sa najmladšou osobou, ktorá sama oboplávala svet. Laura ďaleko od svojho domova a rodiny skúma svet, hľadajúc slobodu, dobrodružstvo a dávne sny o živote strávenom na mori.
Vstupné 2 €

utorok 12. 12. 2023, 19:00
čajový večer
WU YI HONG CHA
Ochutnávka červeného čaju z pohoria Wu Yi, skalných hôr preslávených najmä produkciou útesových oolongov. Tento červený čaj s krásnym zlato-oranžovým nálevom má sýtu ovocno-sladovú chuť. V zimných mesiacoch zahreje, povzbudí a poteší všetky zmysly.
Vstupné 4 €

utorok 19. 12. 2023, 19:00
rozhovor
OD HALÁSZLÉ CEZ ČIERNEHO KUBA K MAKOVÝM BOBAĽKOM
Pozývame vás na večer venovaný vianočným tradičným jedlám. O histórii, symbolike i konkrétnych receptoch porozpráva MVDr. Silvia Hurajtová, pedagogička zo Strednej odbornej školy hotelovej v Hornom Smokovci. Dozvieme sa o vianočných tradíciách v kuchyni na Slovensku, i u našich susedov v Poľsku, Maďarsku a Česku.
Vstupné 2 €

štvrtok 21. 12. 2023, 19:00
rozhovor
BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková
Rozprávanie o výstave BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE s jej autorkami Annou Budáčovou, Katarínou Hrčkovou a Borkou Balážovou.
Vstupné 2 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

streda 27. 12. 2023, 19:00
literárny večer so zábavou a poučením
STARÉ BÁJE TATRANSKÉ
Príďte si vypočuť známe i neznáme tatranské báje a povesti. Úspešný program U Vlka pokračuje výberom najobľúbenejších príbehov, kde sú hlavnými postavami nielen ľudia, ale i zvieratá, rastliny, víly, trpaslíci, vodníci či draci. Účinkujú Žofia Fridrichová, Zuzana Šimová a Ivana Figová.
Vstupné 4 € (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)

štvrtok 28. 12. 2023, 19:00
hudobný večer
LA SPERANZA
Koncert komorného ženského hudobného zoskupenia La Speranza z Popradu. V zložení Gabriela Leštachová Rošková (flauta), Júlia Dobáková (violončelo), Zuzana Kosturko (klavír) a Alena Stoklasová (spev).
Vstupné 5 €

piatok 29. 12. 2023, 19:00
rozprávanie a premietanie
SVETLO PRE KAMZÍKA
Kamzík – ozdoba našich veľhôr. Blažena Sedláková, ktorá dlhé roky pracovala v Tatranskom národnom parku, porozpráva o svojich stretnutiach s kamzíkmi na úbočiach tatranských štítov.
Vstupné 2 €

sobota 30. 12. 2023, 19:00
filmové premietanie Hory a mesto
S KLAVÍROM DO ZANSKARU (UK, 86 min, 2018, réžia Michal Sulima)
Príbeh Desmonda O’Keeffa, 65-ročného ladiča klavírov, ktorý sa rozhodne prepraviť storočný 80 kg klavír z Londýna do Zanskaru v Himalájach, odľahlej oblasti v nadmorskej výške 4000 m.n.m.. Za pomoci šerpov a pestrej posádky zloženej z jakov a poníkov zažíva spoločne so svojimi pomocníkmi najväčšiu výzvu svojho života.
Vstupné 2 €

1. – 31. 12. 2023, 10:00-18:00
Výstava
BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE, Budáčová – Hrčková
Vystavené BYTOSTI – OBJEKTY – DEJE majú potešiť, zabaviť a vytvoriť príjemnú atmosféru a náladu v priestore, v ktorom sa nachádzajú. Kurátorky výstavy: Fridrichová, Bokníková, Šimová. Spolupráca: Balážová – Balážová. Ste srdečne vítaní.
Vstupné dobrovoľné (Vyzbierané vstupné bude použité na podporu a rozvoj Tatranského literárneho fondu)