ZELENÉ ČAJE – ČÍNA

Gunpowder – Zhu Cha (Strelný prach - Perlový čaj)
50 g - 2, 80 €
Gunpowder na Západe, Zhu Cha v Číne. Tento čaj sa teší popularite vďaka svojmu tvaru – lístky sú zvinuté do malých guličiek, kvôli čomu väššie množstvo čaju pripomína strelný prach. Vďaka tomuto tvaru je mimoriadne odolný voči starnutiu a vstrebávaniu pachov. Zaujímavý je v kombinácii s mätou a veľkým množstvom cukru ako nápoj zvaný „Le Touareg“.    

Hua Cha White King (Jazmínový Biely kráľ)
50 g - 4, 90 €
Jazmínové čaje sa vyrábajú v mnohých čínskych provinciách a tešia sa značnej obľube. Čaje sa buď sušia spolu s jazmínom a prijímajú jeho vôňu, alebo sa jazmínové kvety pridávajú priamo do čaju. Tým čaje získavajú vôňu jazmínu, ale aj napriek tomu si zachovávajú svoju originálnu chuť. Biely kráľ je pomerne kvalitný zelený čaj s pridaním jazmínových kvetov.

Meng Ding Mao Feng (Páperové vrcholky z pohoria Meng Ding)                      
50 g - 7, 50 €
Týmto názvom či prídomkom Mao Feng je označovaných niekoľko čajov z rôznych provincií. Na výrobu tohto čaju sa používa páperový vrcholček – púpätko a lístok, ktorý mu dáva  príjemnú sladko listovú či kvetinovú príchuť, pre ktorú je tak žiadaný. Pestuje sa na svahoch hôr často zahalených v hmle a mračnách.

Lung Ching Xi Hu (Dračia studňa od Západného jazera)
50 g - 5, 50 €
Tento čaj je pre sviežu vôňu, jemnú nasládlu chuť a nefritové sfarbenie pokladaný za najlepší čínsky čaj.Pestuje sa v nádhernej krajine v provincii Če-tiang, neďaleko presláveného Západného jazera. Kláštorné plantáže okolo neho boli známe už v 8. st. p.n.l.. Vyznačuje sa zvláštnym tvarovaním listov do plochých, jeden až dva centimetre dlhých šupiniek. Nálev výraznej vône má ľahkú, jemne gaštanovú sladkú chuť.