ČAJOVÝ VEČER - ZELENÝ ČAJ KAMENNÁ KVETINA. V STREDU 24.4. O 19:00

Pozývame vás na čajový večer, venovaný čerstvému čínskemu zelenému čaju Meng Ding Shi Hua - Kamenná kvetina. Budeme sa rozprávať a ochutnávať tento voňavý osviežujúci čaj, jemne sladkastej až bylinkovej chuti, ktorý bol zberaný 19.2. tohto roku v provincii Sečuán.
V sobotu 6.4. 2019 o 19:00, v Kaviarni a čajovni U Vlka! Vstup je 3€. Srdečne vás...

U Vlka bude v dňoch 25.-29.4. zatvorené

Kaviareň a čajovňa U VLKA aj čajový obchod Zlatý drak šťastia budú v dňoch 25.-29. apríla (štvrtok-pondelok) z a t v o r e n é.
Otvoríme opäť v utorok 30. apríla o 10:00 h. Tešíme sa na vašu návštevu!

Program na apríl 2019

Na apríl sme naplánovali dva čajové večery, jeden začiatkom a druhý koncom apríla, ochutnávať budeme čínske zelené čaje.
V dňoch 19.-21. 4. sa budú konať Jarné smokovecké trhy a Veľkonočné mestečko. Súčasťou trhov bude aj kultúrny program, v sobotu 20.4. medzi 13:00-16:00 v rámci Veľkonočného mestečka, a v dňoch 18.-21. cyklus moderovaných podujatí pod názvom JARNÁ PRÍPRAVA.
Srdečne...

ČERTSVÝ TOHTOROČNÝ ZELENÝ ČAJ ZAO CHUN UŽ U VLKA!

V piatok 1. marca k nám do Tatier dorazil čerstvý čínsky zelený čaj Zao Chun, ktorý sa zberal iba tri týždne dozadu, 9.2.2019. Pochádza z provincie Yunnan, oblasť Simao. Vďaka mimoriadne skorému zberu bol spracovaný ešte z mladších a jemnejších lístkov než minulý rok. Nálev má iskrivú žltozelenú farbu, čaj vonia nádherne, chutí božsky. 
Pozývame vás do Kaviarne a čajovne U Vlka...

NOVÉ TMAVÉ ČAJE PUERH

Pozývame vás do Vlka ochutnať nové pu-erh čaje. Pu-erh je vzácny čínsky cisársky tmavý čaj, ktorý je najstarším čajom v histórii. Pochádza z provincie Yunnan na juhozápade Číny. Má tmavú farbu a zemitú chuť a prechádza viacnásobnou fermentáciou, trvajúcou aj niekoľko mesiacov.
Puerh má detoxikačné účinky a priaznivý vplyv na zažívacie ústrojenstvo. Ovplyvňuje látkovú výmenu, rozpúšťa...