Kaviareň a čajovňa U Vlka

KULTÚRNE PODUJATIA NA MESIAC SEPTEMBER 2020

 

piatok 18. 9. 2020, 19:00

rozhovor a rozprávanie

TATRY OČAMI TATRANCOV I.

Prvý rozhovor z deväťdielneho cyklu, v ktorom sa budeme s Tatrancami rozprávať o ich vzťahu k Tatrám. Hosťom večera bude Katarína Bohušová – redaktorka Tatranského dvojtýždenníka.

Vstupné 1 €

 

sobota 19. 9. 2020, 19:00

filmové premietanie Hory a mesto

Žijem Dunajom (Slovensko, 52 min, 2017, r. Branislav Molnár)

Dokumentárny film Žijem Dunajom stvárňuje rieku Dunaj a život okolo rieky. Subjektívny pohľad režiséra na rôzne formy životov pri Dunaji dáva tomuto dokumentu tvár emotívneho príbehu. Film hľadá hodnoty tejto rieky vo všetkých prírodných aspektoch. A nachádza ich v unikátnych záberoch vodného vtáctva, divej zveri, pre ktorých je Dunaj domovom. Dokumentuje unikátne miesta Dunajských luhov a vzácnej flóry, ale aj meniacu sa krajinu a poľnohospodárstvo okolo rieky. Zároveň poukazuje na krásy, ktoré treba vidieť a nabáda diváka, aby hľadal podstatu prírody, aby objavoval, pochopil a cenil si to, čo nám Zem dáva, aby videl, čo doma má.

Vstupné 1 €

 

utorok 22. 9. 2020, 19:00

čajový večer

DUNG DING SUPERGRADE A NECHTÍK LEKÁRSKY

Čajový večer spojený s ochutnávkou taiwanského oolongu Dung Ding Supergrade, nesúceho meno aj Zamrznutý vrcholček, a nádhernej tradičnej bylinky Nechtíka lekárskeho. Oba čaje nás zavedú do sveta krásnych vôní a farieb s atmosférou letných lúk.

Vstupné 2 €

 

piatok 25. 9. 2020, 19:00

beseda a rozprávanie

TATRY OČAMI TATRANCOV II.

Druhé stretnutie v rámci cyklu o Tatrách s ľuďmi, ktorí v nich žijú. Tentokrát s Luciou Dubielovou, poslankyňou Mesta Vysoké Tatry.

Vstupné 1 €

 

utorok 29. 9. 2020, 19:00

čajový večer

PHOENIX HONG CHA A KOSTIHOJ LEKÁRSKY

Tento večer ochutnáme červený čínsky čaj Phoenix Hong Cha, nazývaný aj Červená orchidea, ktorý v sebe nesie vôňu i chuť známych fénixových čajov. Zážitok z čínskeho čaju doplníme predstavením a ochutnávkou mocnej liečivej byliny Kostihoj lekársky, ktorá má široké liečivé využitie.

Vstupné 2 €